Torchlight 2

Distribuiti

DieZz#
    Administrator
    Administrator

Data de inscriere : 28/08/2012
    Varsta : 21
    Localizare : Bucuresti

Torchlight 2

Mesaj Scris de DieZz# la data de Mier Sept 19, 2012 12:03 am

Salutare, sunt sigur ca multi dintre voi au jucat Diablo 2...ei bine, Torchlight 2 este succesorul jocului Torchlight 1, un joc care se aseamana foarte mult cu Diablo. Acest joc este de tip Action RPG, tu detii controlul asupra unui caracter din clasa respectiva, rezolvand misiuni si facand level...Cu o grafica destul de buna, Torchlight 2 se prezinta ca un adevarat rival al jocului Diablo 3...totusi sunt multe diferente intre cele 2 jocuri...Torchlight 2 are 4 acte, dar numai 3 dintre acestea au fost dezvaluite, al 4 act inca este acoperit de mister. Jocul in general nu este asa de greu...daca joci o zi intreaga, poti sa te numesti maestru, asta din cauza ca, chiar este foarte simplu ! In Torchlight 2 avem urmatoarele clase de caracter: Engineer, Outlander, Berseker si Embermage. Jocul vine cu un sistem simplu al caracterului, acesta fiind: Skills, Stats, Charge si Spells. Itemele din Torchlight 2 sunt si ele foarte simple, fiecare clasa de caracter poate avea pe ea: Armor, Weapons, Gems si Fish, itemele pot fi clasate in mai multe categorii: Common, Enchanted, Rare, Unique, Legendary si Quest Items. Itemele mai pot fi folosite si in seturi, daca porti mai multe iteme din acelasi set, vei primi un bonus de stats. In Torchlight 2 poti avea si animale (Pets) care lupta alaturi de tine, mai avem si Monsters, acestia sunt inamicii, iar Champions sunt niste monstrii mai puternici decat cei normali, am putea sa ii numim chiar BOSSI ! Mai jos aveti poze cu fiecare element prezentat in acest review.

CLASE DE CARACTER

Acesta este un Engineer, acestia sunt experti in tehnologie si sunt responsabili de construirea si mentinerea transportului din Herkonian Embercraft.
    Acesta este un Outlander, acestia sunt exploratori care cauta in intreaga lume comori si magie ascunsa, acestia nu au un grup al Outlanderilor, fiecare e pe cont propriu, de aceea mai sunt confundati cu niste hoti sau pirati.
    Acesta este un Berseker, acestia sunt cei mai feroce luptatori din intreg tinutul, acestia umbla numai dupa faima si glorie, Bersekerii isi trag puterile din toteme cu animale ca: Vur Lupul, Dralk Dragonul si Krax Raven.
    Acesta este un Embermage, acestia au avut parte de cel mai bun antrenament, au studiat magia focului fara ajutorul unor minerale specifice.

SYSTEM REQ

MINIMUM

Procesor: Orice tip de procesor
    Viteza Procesor: 1.4 GHz
    RAM: 1GB
    Sistem de Operare: Windows XP SP3 / Vista / Windows 7
    Placa Video: Orice tip de placa video care suporta DirectX si 3D de pana la 256 MB
    Spatiu Liber: 1.2 GB

TRAILER

GAMEPLAY

SURSE

Review - Propriu
    Sursa Imagini - http://torchlight.wikia.com/wiki/Torchlight_II
    Sursa System Req - http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx/
    Sursa Video - http://www.youtube.com/

RO|PGLºow|PIpOmETrU
    Administrator
    Administrator

Data de inscriere : 18/04/2012